Zamiatarka spalinowa marki Tielbuerger

Korzystanie z tradycyjnych szczotek czy mioteł jest męczące i mało wydajne. Ułatwić nam pracę na sporej powierzchni może dobra zamiatarka. Jak wybrać ją dobrze? Sprawdźmy!

Krótko o zamiatarkach

Urządzenia te posiadają szczotki walcowe o różnej szerokości, średnicy oraz typu, które dobieramy w zależności od potrzeb i warunków pogodowych. Pierwszym z nich jest standardowa szczotka walcowa, która idealnie czyści łączenia kostki brukowej przy optymalnej temperaturze. Drugim rodzajem jest specjalna, 8-rzędowa szczotka przeznaczona do pracy w niskich temperaturach, dzięki którym zamiatarka dobrze sobie radzi z zalegającymi zanieczyszczeniami oraz śniegiem. Trzecim i jednocześnie najwytrzymalszym typem jest uniwersalna szczotka z podwójnym włosiem, która skutecznie czyści powierzchnie z kurzu, pyłu, piasku oraz śniegu zalegających na chodniku lub naszym podwórku niezależnie od pogody.

Kwestie wygody

Przeglądając ogólnodostępne modele, warto zastanowić się nie tylko nad indywidualnymi potrzebami, ale również nad wielkością terenu, o który chcemy zadbać. Uniwersalnym wyborem będzie zatem zamiatarka spalinowa, która najlepiej poradzi sobie z wyczyszczeniem kostki brukowej znajdującej się na sporym i wymagającym terenie. Warunkiem wydajnej pracy będzie jedynie dobranie konkretnych parametrów:

    • powierzchnia robocza – czyli szerokość szczotek, która dostępna jest w przedziale od 80 do ponad 100 cm,
    • mocy silnika — optymalnym rozwiązaniem są urządzenia mogące rozpędzić się do 2,6 km/h, choć na stronie tielbuerger.pl bez problemu znajdziemy wersje oferujące prędkość do nawet 4,2 km/h,
    • pojemność kosza — zadbajmy, by wybrane urządzenie miało odpowiednio duży kosz na odpady tak, byśmy dany teren mogli uprzątnąć bez częstego przerywania pracy.

Pamiętajmy o szczegółach

Zaletą wszystkich zamiatarek jest możliwość ich dodatkowego wyposażenia w zbiornik na nieczystości, plandekę ochronną, lemiesz do zgarniania śniegu oraz zraszacz, które jeszcze bardziej ułatwią nam pracę. Na dodatek wszystkie tego typu urządzenia mają regulowany uchwyt, dzięki któremu możemy dostosować pozycję sprzętu do naszego wzrostu, co znacznie wpłynie na nasz komfort przy wymagającym czyszczeniu terenu.