Kosiarki listwowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

Ustaw kierunek malejący

Kosiarki listwowe Tielbürger są znacznie bardziej komfortowe od kosy spalinowej, uzyskują dokładniejszy efekt koszenia i mogą być stosowane nawet na zastoinach wodnych i przemoczonym podłożu.

Ochrona natury i efektywność nie muszą być w sprzeczności do siebie. Ty też wspieraj nieinwazyjną kulturę koszenia w celu zachowania równowagi ekologicznej. Stosując nasze kosiarki nie zagrażasz nawet małym zwierzętom in owadom.

Szczególną cechą kosiarek Tielbürger jest opatentowany wał przekaźnika ruchu. Obracającego się wał silnika przenosi on na oscylujący ruch listew nożowych. Cztery łożyska kulowe gwarantują precyzyjną pracę z harmonijną oscylacją noży bez niebezpiecznych szczytowych wartości obciążeń. W ten sposób można uniknąć pęknięć oscylacyjnych, a napęd i noże koszące nie ulegają szybkiemu zużyciu.

Zwłaszcza w zagajnikach, dzikich sadach i wszędzie tam, gdzie z powodu małej przestrzeni między krzakami lub drzewami nie ma miejsca, punktuje precyzja i zwrotność kosiarek listwowych Tielbürger. Bezserwisowy i precyzyjny napęd wałem przekaźnika ruchu gwarantuje długi okres trwałości, a wysoki prześwit również w trudnym terenie gwarantuje doskonałe efekty koszenia. Wytrzymała listwa nożowa dużo wytrzymuje i poza tym może zostać błyskawicznie wymieniona. Płaska konstrukcja listwy nożowej umożliwia nawet koszenie pod żywopłotami, krzakami i płotami.

Kosiarki listwowe Tielbürger są pierwszym wyborem - zarówno pod względem obsługi jak i techniki zabezpieczeń. Wszystkie modele są wyposażone w zabezpieczone sprzęgło poślizgowe, wyłącznik czuwakowy i bieg jałowy do zawracania. Te wydajne maszyny mogą zostać wyposażone nawet w lemiesz zgarniający oraz łańcuchy śniegowe, umożliwiając ich doskonałe zastosowanie do odśnieżania.

Zobacz naszą szeroką ofertę kosiarek marki Tielbürger. Mamy różne modele kosiarek - w tym urządzenia umożliwiające zamontowanie listew tnących pomiędzy 87 a 117 centymetrów. Maksymalna wydajność sprzętu Tielbürger wynieść może nawet do 5000 m/h. Mamy również kosiarki z możliwością montażu lemiesza zgarniającego.

Czym jest kosiarka listwowa?

Jak działają kosiarki listwowe? W tym wypadku, nożem tnącym są niewielkie nożyki, często określane jako żyletki. Dodatkowo, każda kosiarka listwowa ma nieruchomy element określany jako bagnet. Praca żyletek polega na ruchu posuwisto-zwrotnym. Rośliny przyciskane są do bagnetu lub żyletek, a następnie obcinane. O ile dawniej była to jedyna metoda koszenia, o tyle aktualnie jest ona używana głównie w cięciu wrażliwych roślin oraz w maszynach żniwnych.

Kup kosiarkę listwową w sklepie Polgard

Chcesz kupić kosiarkę listwową? Koniecznie zobacz naszą ofertę. Zapewniamy szeroki wybór kosiarek niemieckiej marki Tielbürger. Nie musisz już isć na kompromis pomiędzy jakością i ceną. Sprawdź, ile kosztują kosiarki listwowe w naszym sklepie i przekonaj się, że najlepszy standard wykonania wcale nie musi dużo kosztować. Nasza firma to autoryzowany dystrybutor urządzeń Tielbürger w Polsce.