Wertykulatory wielkopowierzchniowe

Każdy fachowy ogrodnik, ale i coraz większa liczba ogrodników hobbystycznych zdaje sobie sprawę z tego jak istotnym urządzeniem dla prawidłowego rozwoju trawy w ogrodzie jest wertykulator. To urządzenie, które pozwala glebie, na której znajduje się darń odzyskać wigor po zimowym mrozie i pokrywającej jej powierzchnię warstwie śniegu. W przypadku ogrodów zajmujących nieco większy obszar, warto zainteresować się kupnem wertykulatora wielkopowierzchniowego, który skonstruowany jest w taki sposób, by być w stanie wykonać pracę na nawet bardzo dużej powierzchni. Usiądź wygodnie w fotelu kierowcy i rozpocznij wertykulację - wielkość trawnika nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia!

Wertykulacja jest ważna

O wpływie wertykulacji na trawę można napisać bardzo wiele. My ograniczymy się do tego by określić ją mianem wręcz zbawiennej. Dobrze wykonane pionowe cięcia w głąb gleby, sprawiają, że uzyskuje ona ułatwiony dostęp do powietrza oraz wody. Usuwana jest także część próchnicy powierzchniowej, a przerzedzany zbyt gęsty przesiew. Dzięki stosowaniu wertykulatora, zwiększamy także elastyczność trawnika.

Sprzęt dla fachowców

Ciężko jest wyobrazić sobie dobrze wykonaną wertykulację, ręcznym urządzeniem w przypadku większych powierzchni. Dlatego każdemu, kto zajmuje się tego rodzaju zabiegami fachowo, polecamy kupno profesjonalnego sprzętu, a takim są z pewnością wertykulatory wielkopowierzchniowe firmy Tielbuerger. Te proste w obsłudze i niezawodne maszyny obsługujemy z pozycji kierowcy - podobnie jak w przypadku większych kosiarek. Instynktowna obsługa i możliwość wielu godzin nieprzerwanej pracy - to cechuje nasze urządzenia.