Zbieracz do liści marki Tielbuerger

Jesienią zachowanie porządku na chodnikach, ścieżkach i trawnikach potrafi być bardzo uciążliwe. Wszystkiemu winne są nieustannie opadające z drzew liście. Na większych powierzchniach samo grabienie nie wystarczy. Zamiast niego można wspomóc się specjalnymi urządzeniami ogrodowymi: zamiatarkami i zbieraczami, jakie znajdziesz w asortymencie marki Tielbürger.

Szybkie porządki dzięki zamiatarkom do liści

Zamiatarka to maszyna pomagająca przy jednej z najbardziej męczących prac koniecznych do utrzymania porządku na chodnikach i ścieżkach komunikacyjnych – mowa oczywiście o czynności, jaką jest grabienie liści. Urządzenia występują w kilku rodzajach: spalinowym, samojezdnym, ssącym i ręcznym. Nadają się przede wszystkim do sprzątania kostki brukowej i asfaltu.

Do prac porządkowych wykonywanych wokół własnej posesji zwykle wystarcza zamiatarka ręczna, ewentualnie większy model samojezdny – bez problemu można przechowywać je na przykład w garażu. Profesjonalne maszyny spalinowe wykorzystywane są z kolei do sprzątania większych terenów publicznego użytku. Niezależnie od typu, zamiatarka do liści wyposażona jest w obracające się szczotki, które usuwają z podłoża zalegające na nim listowie, ale też gałęzie, fragmenty traw, piasek czy drobne kamyki.

Zbieracze do liści — dodatkowe ułatwienie

By jeszcze bardziej ułatwić sobie grabienie i usuwanie liści z rozległych terenów, warto wyposażyć zamiatarki w pasujące do nich zbieracze. Dzięki temu znacznie skracamy czas trwania prac porządkowych. Zbieracze do liści sprawiają, że w jednym cyklu jesteśmy w stanie wykonać zarówno grabienie, jak i zbieranie zalegającego na chodnikach listowia.

Te elementy mają specyficzną budowę: u dołu lekko wygiętej konstrukcji znajdują się szczotki, wyżej zaś kratka. Zbieracze z asortymentu marki Tielbürger są kompatybilne z urządzeniami do zamiatania od tego producenta. Dzięki nim zamienisz mozolne czynności w przyjemną pracę — maszyny wyróżniają się nie tylko efektywnym działaniem, ale też prostą i intuicyjną obsługą.