Mężczyzna odgarniający śnieg z drogi zamiatarką marki Tielbuerger

Walkę z zaspami śniegu można usprawnić dzięki odpowiednim maszynom. W usunięciu białego puchu z asfaltu, kostki i chodników pomocne okazują się pługi, traktorki, a nawet zamiatarki, których na co dzień używa się do sprzątania piasku lub liści. Jaki sprzęt do odśnieżania wybrać, by szybko uporać się z pokrywą śnieżną na podjeździe lub ścieżce?

Lemiesze do traktorków i kosiarek

Wielozadaniowym urządzeniem, które przyda się w zimie, jest traktorek do odśnieżania chodników. Wiosną i latem będzie służył przede wszystkim do koszenia trawy, ale uzupełniony w specjalny lemiesz, zamienia się w pług, który zgarnia pokłady nawet mocno zmarzniętego śniegu. W asortymencie marki Tielbürger znajdują się elementy pasujące do traktorków, ale też kosiarek. W kilku krokach można więc stworzyć uniwersalną maszynę, która świetnie poradzi sobie z wieloma pracami sprzątającymi i pielęgnacyjnymi na posesji. Taki pług do odśnieżania przyda się w garażach prywatnych użytkowników, jak i w wyposażeniu firm specjalizujących się w pracach porządkowych.

Zamiatarki do liści i... śniegu

Jak widać, pługi i traktorki świetnie sprawdzają się w roli maszyn do odśnieżania chodników i posesji. Do tej czynności możemy wykorzystać jednak jeszcze jedno urządzenie — jest nim zamiatarka do kostki, najlepiej model spalinowy, jaki znajdziesz w asortymencie marki Tielbürger. Dlaczego? Ich większa moc pozwala na uporanie się nawet z dużymi przeszkodami. Takie zamiatarki to naprawdę wszechstronne urządzenia, które warto mieć w swoim garażu. Poza odśnieżaniem używa się ich przy innych pracach porządkowych na posesji. Wykorzystamy je przede wszystkim do usuwania liści, małych gałęzi czy kamyków — i to bez konieczności wymieniania części, jak w przypadku poprzednich maszyn. Chętni mogą jednak uzupełnić zamiatarki w specjalny zbieracz, który montuje się z przodu urządzenia.

Marka Tielbürger specjalizuje się w produkcji maszyn, które usprawniają prace porządkowe na posesjach prywatnych oraz w przestrzeniach publicznych. Wyposaż się w pług, traktorek, a nawet zamiatarkę, która pomoże przy usuwaniu śniegu z chodników lub podjazdów.